KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15658093
nr 1565 8093
Ingrid Rosell-Lindahl
(1928-2010), Sverige
Oljemålning, "Djurgårdskanalen". Signerad, daterad -91. Olja på duk, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 53x62 cm
Ingrid Rosell-Lindahl, svensk bildkonstnär född 1928 i Stockholm, död 2010.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 september 2023
kl 20:14:22
25/9 16:35:42
25/9 18:14:04
25 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Ingrid Rosell-Lindahl
Läs mer om Ingrid Rosell-Lindahl